سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.

 

منوی اصلی


ارتباط با شهردار

 

شاهرخ شاهرخی شیروان

 شهردار

پیگیری فرم ارتباط با شهردار

پیوند ها

 
 
 

حق نظارت بر فعالیت تاکسی تلفنی ها به شهرداری شیروان اعاده شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان:شرکت های حمل و نقل درون شهری (تاکسی تلفنی ها) با پیگیری شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان در راستای اجرای قانون ،به شهرداری شیروان اعاده شد.

 

 


جعفربورنگ"شهردار شیروان"گفت:به استناد ماده 32 قانون راهور ،ساماندهی ،نظارت بر فعالیت حمل و نقل درون شهری و حومه بر عهده شهرداری ها می باشد و به تبع همین قانون ،صدور پروانه فعالیت هم برای ناوگان حمل و نقل درونشهری جزء وظایف شهرداری ها می باشد که حال به هر دلیل در چندی پیش و با تفسیر به رای مصوبه پایان سال 90 هیات وزیران، از سوی بعضی از مراجع و عدم توجه به قانون موخر (قانون راهور)شرکت های حمل و نقل درونشهری (تاکسی تلفنی ها)از شهرداری منتزع و تحت نظارت مجمع امور صنفی (اتاق اصناف)قرار گرفتند.

بورنگ افزود:این شهرداری با توجه به تکلیف قانون خود د رنظارت و ساماندهی فعالیت ناوگان حمل و نقل درون شهری (تاکسی تلفنی ها)، ضمن پیگیری از محضر استاندار خراسان شمالی و سایر مراجع ذیربط و حسن نظر ریاست اتاق اصناف شیروان در اجرای نص قانون به حاکمیت نظارتی و ... شهرداری را بر ناوگان حمل و نقل درونشهری اعمال و بنابراین در تاریخ 9/4/93 شرکت های حمل و نقل درونشهری (تاکسی تلفنی ها) به شهرداری شیروان اعاده شد .

حیدری به نمایندگی از سازمان حمل و نقل همگانی شهر شیروان و حومه در این باره ادامه داد با تحقق این اقدام قانونی ،این سازمان بلافاصله با تشکیل جلسات ارکان خود برای ساماندهی ناوگان حمل و نقل درونشهری قدم برمی دارد و امیدواریم با همکاری و همفکری مدیران عامل شرکت های حمل و نقل درونشهری و پرسنل شاغل د راین ناوگان ،خدمات به هنگام و موثری را در حمل و نقل درونشهری داشته باشیم.

جعفر بورنگ "شهردار شیروان"در پایان بیان داشت:با اتخاذ تدبیر شورای اسلامی شهر شیروان و نیز اخذ تصمیم کمیته حمل و نقل و مدیریت سوخت و کارگروه تخصصی مدیریت حمل و نقل ،انشاالله علاوه بر ایجاد رویه خدمتی دقیق و مناسبی در حمل و نقل درونشهری عمومی ،برای صیانت از حقوق مردم ،نصب تاکسی متر،ردیاب و .. نیز برای ناوگان حمل و نقل درون شهری و حومه اعم از تاکسی شهری،تاکسی تلفنی،اتوبوس واحد،مینی بوس و ... نیز در دستور کار قراردارد ،تا علاوه بر مطالبه دقیق کرایه توسط رانندگان این ناوگان ،نظارت کامل نیز محقق شود.

نظرات (1) کلیک ها: 1683

تحقق رسالت فرهنگی اجتماعی شهرداری در ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان :با حلول ماه مبارک رمضان،شهرداری شیروان و ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) با خانواده های تحت پوشش نهاد کمیته امداد دیدار داشتند.

 

 

 

 

 

احمد اکبر پور "معاون مالی و فرمانده پایگاه بسیج حبیب ابن مظاهر  شهرداری شیروان"دراین باره گفت:با توجه به اینکه شهرداری یک نهاد عمومی و عام المنفعه بوده،لذا در راستای رسالت فرهنگی اجتماعی خود به اتفاق ریاست نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) با تعداد ی از خانواده های تحت پوشش نهاد مزبور دیدار و ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، تشرف مومنین و خانواده های هدف در این برنامه معنوی  را به درگاه خداوند  گرامی داشت.

نظرات (1) کلیک ها: 1586

مشارکت مدیریت شهری در عرضه صنایع دستی:1

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان :نظر به ضرورت گسترش فرهنگ میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری به شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان در ایجاد غرفه عرضه صنایع دستی در پارک شهید فهمیده مشارکت نمودند.

 

 

جعفر بورنگ"شهردار شیروان"بیان نمود:در پی سفر رحمانی فضلی "وزیر کشور"به شیروان و درخواست اداره زندان شیروان مبنی بر فراهم شدن بستر عرضه تولیدات درون ندامتگاه بعنوان صنایع دستی نمادین،با موافقت شورای اسلامی شهر شیروان مکانی در پارک شهید فهمیده اداره زندان تحویلی می شود ،تا محصولات صنایع دستی نادمین به عموم عرضه و علاوه بر استمرار اشتغال تولید کنندگان یاد شده ،ممر درآمدی نیز برای این قشر ایجاد شود.

 

 

 

 

 

 

 

عبداللهی "رئیس زندان شیروان"نیز در این باره گفت:از آنجائیکه یکی از محورهای کلیدی مدیریت ندامتگاه ،ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای نادمین است ،لذا این ندامتگاه نیز در راستای رسالت ذاتی خود از تمام امکانات برای اشتغال نادمین استفاده نموده،تا نادمین مایل به کار آفرینی و تولید محصول در دوران ندامت از پتانسیل های خود استفاده و ان شاالله پس از ترخیص تجربه ای را در کوله بار خود داشته باشند و فرد مفیدی برای خود ،خانواده و جامعه باشند.

 

نظرات (1) کلیک ها: 1676

تغذیه در ماه رمضان

ف-تغذیه در ماه رمضان- زمان غذا خوردن:

در ماه مبارک رمضان زمان غذا خوردن اصلی سه مرحلة سحر، افطار و شام می باشد که لازم است کاملاً از هم مجزا باشند. دو زمان سحر و افطار تقریباً مشخص شده است. در سحر لازم است که طوری برنامه ریزی شود که علاوه بر زمان کافی برای ذکر و دعا و عبادت زمان کافی برای غذا خوردن در نظر گرفته شده باشد. یکی از موارد اشتباه غذایی در این مرحله تسریع در غذا خوردن در وقت سحر است که اثرش بعد از چند روز روزه گرفتن در سیستم گوارش خواهد بود مثل سنگینی معده، عدم مراحل هضم طبیعی غذا در طول روز، ترشی معده و در ادامه به ناراحتی های معده و روده دچار خواهند شد.

 دیگر در مورد تغذیه در ماه رمضان این است که باید به زمان صرف افطار و شام توجه داشت.نبایستی بدون درنظر داشتن حجم غذای خورده شده در افطار وارد مرحله شام خوردن شد. صرف افطار می بایست در اولین فرصت ممکن صورت گیرد تا تداخلی با زمان شام خوردن پیش نیاید.فاصله زمانی افطار و شام باید آنقدر باشد که در موقع صرف شام غذای هضم نشده در معده نباشد. زمان شام خوردن هم باید طوری برنامه ریزی شود که تا قبل از خواب زمان کافی برای هضم وجود داشته باشد و نباید با شکم پر به رختخواب رفت.

ب- تغذیه در ماه رمضان-میزان غذا خوردن:

یکی دیگر از نکاتی که در مورد تغذیه در ماه رمضان باید به آن توجه کرد میزان غذا خوردن است.یکی از مشکلات در سیستم غذایی بسیاری از افراد این است که حجم غذا تحت کنترل نیست. حجم غذای افطار باید بسیار کم باشد تا قبل از شام خوردن از معده خارج شده و امکان شام خوردن بدون اثر مضر جانبی وجود داشته باشد. حجم شام باید بنحوی کنترل شود تا هم امکان خوردن میوه بعد از شام باشد، نه تنقلات مرسوم بعد از شام بر محتویات معده فشار آورد، نه مشکلی در روند خواب پیش آید، و نه مانعی بر غذا خوردن در وقت سحر حاصل شود.

پ- تغذیه در ماه رمضان- چگونه غذا خوردن

یکی از معضلات غذا خوردن خیلی افراد سریع خوردن غذا است که معمولاً یا به دلیل محدودیت زمانی است ویا استرس داشتن در موقع غذا خوردن ویا به رسم عادت. به هر دلیل که باشد تاثیرات مضرش در روی معده بسیار شدید خواهد بود و عواقبی ناگوار به دنبال خواهد داشت. پس در ماه مبارک باید دقت داشت تا تنظیم وقت بصورتی انجام شود تا غذا خوردن در سحر، افطار وشام به تعجیل صورت نگیرد. بنابراین با آرامش غذا خوردن و در شرایط نگرانی ، استرس و ناراحتی غذا نخوردن خیلی در تأمین سلامتی دستگاه گوارش مؤثر است.

ت- تغذیه در ماه رمضان -انتخاب نوع غذا

یکی دیگر از نکات در مورد تغذیه ماه رمضان این است که باید توجه خاصی به نوع غذای مصرفی خود داشته باشید.غذاهایی که ما میخوریم مهمترین فاکتور تعیین کنندة سلامتی و بیماریهای ماست. با کمال تاًسف عوامل متعددی چون عدم اطلاع از مواد غذایی، قدرت هوس در انتخاب، انتخاب غذا در تنوعات مکانی-زمانی، تبلیغات تولید کننده ها، و انتخاب بر اساس قدرت اقتصادی در انتخاب نادرست غذایی ما دخالت دارند.

در این مقاله هدف اشاره به مواد اولیه سالم ویا ناسالم موجود در مواد غذایی نیست بلکه مقصد انتخاب غذاهایی است که برای شام ، سحر و افطار مناسب هستند.تغذیه در ماه رمضان باید به گونه ای باشد غذا های انتخاب شده در سحر، افطار، و شام می بایست مواد لازمه ۲۴ ساعته بدن یعنی کربوهیدراتها، چربی، پروتئین، فیبر، ویتامینها، آنزیم ها و مواد معدنی لازم را به بدن برسانند. به عبارت دیگر بجای افزایش حجم در یک وعده غذا ، تاًمین نیازهای غذایی باید بین غذاهای سحر، افطار، و شام تقسیم شوند.

نکات تغذیه ایی ماه رمضان در وقت سحر:

موارد زیر در موقع سحری خوردن پیشنهاد میشوند:

-خوردن غذا های اصلی با در نظر گرفتن حجم آن، شرایط جسمی ، سنی، وضعیت های خاص روزه گیر و یا داشتن بیماری اشکال ندارد.

-بایستی از چندین نوع غذای پختنی استفاده کرد.

ی از نکاتی که باید در مورد تغذیه در ماه رمضان به آن توجه کرد این است که به جای اینکه معده خود را ازچندین نوع غذای پختنی پر کنید، از میوه جات، سبزی جات، صیفی جات، و نوشیدنی های سالم و چای های گیاهی متعدد که به منظور های مختلفی وجود دارند استفاده کنید.

-جای نوشابه های مضر، قندی، رنگی ودارای مواد نگهدارنده از چای های گیاهی متعدد برای تصفیه خون، جگر، کلیه ها، وشستن معده و روده از مواد نامناسبی که توسط غذاها و خوردنی ها وارد بدن میشوند ویا برای جلو گیری از افزایش کلسترول، قند، چربی، فشار خون و… استفاده نمایید.

از غذاهای قلیا ساز مثل میوه ها، سبزیجات، صیفی جات، و غلات نیز به همراه غذا استفاده کنید.خوردن و نوشیدن مواد غذایی را که تولید اسید می نمایند کنترل نمایید مثل: انواع گوشت، ماهی و غذاهای دریایی، لبنیات، تخم مرغ، حبوبات، خشکبار، شکر ، روغن ها وسرکه.

غذا ها را خوب بجوید زیرا بزاق قلیایی(تیالین)در اثر خوب جویدن غذا ، حالت اسیدی آن را تبدیل به قلیایی میکند.از خوردن غذا های رنگیزه دار، طعم دهنده دار، دارای مواد نگهدارنده و نیز از غذا های تصفیه شده مثل: آرد سفید، قند، نوشیدنی های شیرین ورنگی، قهوه، پنیر های فرآوری شده، آب میوه های ساختگی، سوسیس و کالباس که عوارض متعدد غیر قابل جبرانی دارند و بعضی نیز باعث خستگی روزانه می شوند پرهیز کنید.

-از خوردن نمک تا حد امکان بپرهیزید.

-یکی دیگر از نکات تغذیه ایی در ماه رمضان این است که از خوردن آب قبل از خوردن سحری خودداری کنید و همچنین از خوردن نوشابه های قند دار نیز در وقت سحر جلوگیری کنید.

کات تغذیه ایی ماه رمضان در وقت افطار:

به دلایل مختلف غذا های افطار نباید شامل غذا های اصلی، حجیم وسنگین باشد زیرا:

-معده مدتی خالی بوده و نبایستی به یکباره آنرا به فعالیت وادا شت.

-باید معده آمادگی پذیرش شام را داشته با شد.

-ابتدا با مقداری آب گرم و خرما، خوردن را آغاز کنید.

-خوردن مقداری کمی آش بدون حبوبات توصیه می شود.

-از غذا های بدون چربی در افطار استفاده نمایید.

-از خوردن آجیل جات، بستنی، چیبس، گوشت جات، پنیر، ماست وشیر پر چرب در افطار بپرهیزید.

-در خوردن شیرینی جات در موقع افطار افراط نکنید از قند های ساده بجای قند های مرکب استفاده کنید تا بتوا نید به میزان لازم شام صرف کنید.

-در خوردن نوشیدنی اصراف نکنید زیرا مانع شام خوردن خواهد شد.

نکات تغذیه ایی ماه رمضان در وقت شام:

همانطور که گفته شد سعی کنید بین افطار و شام فاصله کوتاه باشد.

-قبل از شام آب میل نکنید.

-اگر حجم غذا ی شام بیش از حد باشد، هم خواب را تحت تاًثیر قرار میدهد ، هم مانع خوردن غذادر سحر خواهد شد و هم تکرار آن باعث سوء هاضمه و بروز بیماری های گوارشی خواهد شد.

-حجم شام باید آنقدر کنترل شده باشد که جلو خوردن میوه جات را نگیرد.

-اگر بعد از شام قصد خوردن تنقلات را دارید، از قبل میزان شام را کنترل نمایید.

 

نظرات (0) کلیک ها: 1607

بازديد استاندار از پروژه هاي سفر مقام معظم رهبري در شيروان

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر و شهرداري شيروان: پرويزي "استاندار خراسان شمالي" در  صدر هيئتي با حضور در  شيروان از پروژه هاي مصوب در سفر پرخیر و بركت مقام معظم رهبري به شيروان بازديد نمود. 

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1432
 
 
 

پل ارتباطی مردم با ما

 

تابلو اعلانات


 

 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز113
mod_vvisit_counterدیروز398
mod_vvisit_counterاین هفته113
mod_vvisit_counterهفته قبل2252
mod_vvisit_counterاین ماه7528
mod_vvisit_counterماه گذشته11980
mod_vvisit_counterکل بازدیدها446129

بازدیدکننده جاری : 4
آدرس آی پی : 54.81.166.196
,
امروز : 22, آوریل, 2018

ساعت

اوقات شرعی