سال رونق تولید گرامی باد

 

منوی اصلی


ارتباط با شهردار

 

 

شاهرخ شاهرخی شیروان

 شهردار

پیگیری فرم ارتباط با شهردار

پیوند ها

 
 
 

عضو شورای اسلامی شیروان : پخت نان در اول وقت و جمع آوری زباله دو نیاز اولیه و مهم شهروندان شیروان است.

عضو شورای اسلامی شیروان : پخت نان در اول وقت و جمع آوری زباله دو نیاز  اولیه و مهم شهروندان شیروان است.

 


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان

نجف علی روشن عضو شورای شهر شیروان در نشست کار گروه ساماندهی مراکز پسماند و نخاله این شهر  در محل دفتر شورای اسلامی گفت : پخت نان در اول وقت توسط خبازان و جمع آوری زباله  توسط واحد پسماند شهرداری  دو نیاز اولیه و مهم شهروندان شیروانی است  و اگر در هر یک از این دو نیاز تعللی صورت  گیرد آسیب های اجتماعی  را در خواهد داشت و خللی در خدمات  رسانی یقینأ انجام میگیرد که مدیران باید بدان توجه کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیروان با تاکید بر تعامل بخشی بین مدیران و ادارات  بمنظور رفع مشکلات خدمات رسانی بمردم گفت: نباید مجمع امور صنفی و اداره  صمت  بدون مجوز مرکز بهداشت نسبت به مجوز برای صنوف پروانه صادر کنند.

در نشست مذکور مقرر شد کلیه اعضای کار گروه نسبت به شناسایی و بررسی چندین قطعه زمین برای مکان جمع آوری نخاله ساختمانی  ، کارگاه های مزاحم و ضایعات در سطح شهر اقدام نمایند.

نظرات (0) کلیک ها: 43

رسانه ها انتقاد کارشناسانه نسبت به عملکردها داشته باشند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیروان:

رسانه ها انتقاد کارشناسانه نسبت به عملکردها داشته باشند

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیروان گفت رسانه ها انتقاد کارشناسانه نسبت به عملکردها داشته باشند و راهکارها نیز ارائه دهند.

 


علی عاقل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اصحاب رسانه در کنار انتقادات سازنده عملکرد مثبت شورای اسلامی ، شهرداری و ادارات را نیز اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه ما به صداقت و هوشمندی و احساس مسئولیت جامعه خبری شیروان اطمینان داریم افزود ما خبرنگاران را افرادی متعهد، هوشمند، صادق با دلی مالامال از دغدغه خدمت و آینه خدمتگزاران مردم می دانیم که علی رغم همه ی محدودیت ها و کمبود منابع و فراوانی موانع با عشق و اخلاص، دل در گرو خدمت به مردم شیروان و جامعه دارند.

عاقل یادآور شد: رسانه ها یار و مددکار و مشاوران امین دستگاه های اجرایی هستند و در فرهنگ سازی جامعه نقش برجسته ای را ایفا می کنند. آنان باید از شهرستان تصویر مثبت و خوبی را ارائه دهند.

عضو شورای اسلامی شهر شیروان نیز گفت شاغلان در این حرفه در نوع خود به ایثارگری مشغول هستند. عاقل: بیان داشت رسالت خبرنگاران در جهان امروز بر کسی پوشیده نیست زیرا آنان در هدایت و رشد جامعه نقش مهم و ارزنده ای را ایفا می کنند.

وی با حساس خواندن نقش رسانه ها و خبرنگاران در جامعه بیان کرد مسئولان در مواجهه با خبرنگاران نباید از ارائه اطلاعات طفره بروند.

عاقل گفت تلاش صادقانه خبرنگاران در مناطق مختلف و بیان مشکلات، نارسایی ها و نیز توانمندیها و واقعیات به پیشرفت جامعه می انجامد وی مسئولیت رسانه ها را خطیر خواند و افزود خبرنگاران نقش عمده ای در طرح و پیگیری مطالبات مردم و اطلاع رسانی از ادارات را دارند رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ضمن یاری جستن از رسانه ها برای تلاش در راستای رشد و توسعه این شهرستان گفت انتظار می رود که رسانه ها برای ایجاد وحدت و انسجام مردم و مسئولان تلاش کرده و بستر مناسبی برای پیشرفت شهرستان فراهم کنند.


در این نشست خبرنگاران حاضر به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و در پایان بر تعامل فی مابین اصحاب رسانه، شورای شهر و شهرداری تأکید گردید.

نظرات (0) کلیک ها: 173

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیروان: هر اجتماعی برای دوام و بقای خود محتاج فرهنگ مناسب و پویاست.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیروان: هر اجتماعی برای دوام و بقای خود محتاج فرهنگ مناسب و پویاست.

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان 

علی عاقل عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیروان در سومین نشست مشترک هم انیشی این کمیسیون با شهردار - معاونین و مسئولین و کارکنان اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری شیروان افزود هر اجتماعی برای دوام و بقای خود محتاج فرهنگ مناسب و پویاست . وی استفاده از تجهیزات نخبگان ، کارشناسان ،مردم و سایر افراد فرهنگی اجتماعی ،  رسانه را در بحث مورد تاکید قرار داد و بیان داشت ارتباط با نهاد های علمی در سطح شهرستان  و جمع آوری اطلاعات می تواند در اثر گذاری مثبت در حوزه فرهنگ شهر مفید باشد.

این عضو شورای اسلامی گفت : ایجاد و حفظ سامانه های شهری بدون مشارکت فعال شهروندان ممکن نیست و تحقق این مشارکت در گروی فرهنگ سازی شهری است . عاقل تصریح کرد دستگاه های خبری و اطلاع رسانی به عنوان پیشتازان فرهنگی جامعه میتوانند نقش موثری در ایجاد مشارکت و تعامل مناسب شهری  و شهروندان ایفا کنند . وی تاکید بر برنامه ریزی صحیح کوتاه مدت  ، میان مدت و بلند مدت همراه با برنامه های تنوع و خلاقیت در بخش های مختلف افزود : فراهم کردن  زیر ساخت های  مشارکت شهروندان  در عمران و آبادانی شهر  و آغاز مناسبی برای داشتن شهری آباد عنوان کرد و گفت : این مشارکت در صورتی  موثر و مفید خواهد بود  که با تداوم همراه باشد.

این مسئول در ادامه گفت رسانه ها میتوانند  نقد  و پیگیری کنند و با توجه به شاخص های دیگر نقش تعیین کننده ای داشته باشند . علی عاقل تعامل جدی رسانه ها با مدیریت شهری را برای ارتقای سطح زندگی مردم را ضروری دانست و اظهار داشت معتقد به تغییر نگرشها به مدیریت شهری و توسعه ارتباط با شهروندان هستیم که تحکیم این ارتباط به وسیله رسانه ها  و مطبوعات ممکن است.

شاهرخ شاهرخی شهردار شیروان : با تاکید بر اینکه باید عملکرد و فعالیتهای اداره فرهنگی  اجتماعی شهرداری شیروان به گونه ای باشد که در جامعه که در جامعه تاثیر گذار  باشد . وی ادامه داد   باید رویکرد   محتوایی بیشتر از  رویکرد شکلی  مورد توجه  و در اولویت قرار گیرد تا خروجی مثبتی از برنامه های فرهنگی را داشته باشیم.

 

حسن اسکندریان عضو شورای اسلامی شهر شیروان لازمه رسیدن به توسعه اقتصادی و زیر بنایی شهر توسعه فرهنگی است که این مهم نیازمند برنامه های منسجم در حوزه فرهنگ است . وی فرهنگ را مجموعه ای از دستورات مادی و معنوی عنوان کرد و گفت : باید گزارش ها را تغیر دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم .

 

سعید ساعدی عضو و رئیس شورای اسلامی شهر شیروان : نگاه مذهبی و فرهنگی به معقوله فرهنگ و نسائل دینی را از وظایف اصلی شورا ذکر کرد و افزود نباید در اعتبارات افراط و تفریط کرد. وی گفت : توسعه فرهنگ شهر نشینی از اهم برنامه های است که با تحقق همه جانبه آن بر توسعه شهری نزدیکتر می شویم . وی تاکید کرد نگاه شورای پنجم به تمام زوایای امور شهری انسان محور است و باید در تمام ابعاد مختلف برنامه های شهری اعم از فرهنگی اجتماعی و عمرانی ظرفیت ها و توان مالی را مورد توجه قرار دهیم تا در روند برنامه ها با مشکل مواجه نشویم .

اسحق ربیعی معاونت توسعه  مدیریت و منابع انسانی  شهرداری شیروان با دفاع همه جانبه از عملکرد مثبت شورا ی اسلامی شهر و شهرداری شیروان  افزود  و گفت  متاسفانه عملکرد و دیدگاه برخی از مدیران اجرایی شهرستان منفی است که باید این  دیدگاه نسبت به عملکرد شورا و شهرداری تغییر یابد  و خدمات مدیران و کارکنان شهرداری نباید  به فراموشی سپرده شود . زیرا این تلاش ستودنی و قابل تحسین خواهد بود.

مهدی عظیمی رئیس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری شیروان ضمن تشریح فعالیت های انجام شده و برنامه های آینده این اداره بر ضرورت تعامل اعضای شورا ی اسلامی ، شهردار ، مسئولین شهرداری با اداره فرهنگی اجتماعی تاکید کرد.

 

نظرات (0) کلیک ها: 129

۴۰ دستگاه تاکسی شهری شیروان فرسوده است.

۴۰ دستگاه تاکسی شهری شیروان فرسوده است

 

 شهر شیروان ۳۵۲ دستگاه تاکسی درون‌شهری دارد که ۴۰ دستگاه از این ناوگان به علت فرسودگی زیاد، نیازمند جایگزینی است.

 

نائب رییس شورای اسلامی شهر شیروان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به علت نوسانات قیمت خودرو از سال ۹۵ تاکنون هیچ گونه نوسازی در ناوگان تاکسیرانی این شهر صورت نگرفته و حال آنکه عمر مفید خودروهای به کارگرفته شده در ناوگان مسافربری شهری ۱۰ سال عنوان می شود.

حسن اسکندریان افزود: این در حالی است که هم اینک برخی تاکسی ها با مدل تولید سال ۸۱ در خیابان های شیروان در حرکت هستند و به دلیل مشکلات اقتصادی تاکسیرانان، تاکنون موفق به تعویض خودروهای خود نشده اند.

وی با اشاره به تعیین نشدن هیچ خطی برای تاکسی شیروان و گردش بی نظم این خودروها در محدوده شهری،  آلایندگی زیست محیطی و هزینه تعمیرات را از جمله مشکلات خودروهای فرسوده ناوگان تاکسیرانی عنوان کرد و افزود: عدم تعویض خودرو مهم ترین دغدغه رانندگان است چرا که حتی تاییدیه معاینه فنی نیز به آنان به سختی داده می شود و عمدتا از مجوزهای موقت استفاده می کنند.

عضو شورای شهر شیروان با بیان اینکه روزانه هر خودرو بین ۹۰ تا ۱۲۰ مسافر را در مسیرهای شهری را جابه جا می کند، گفت: از سویی بسیاری از مسافران به خاطر فرسودگی این خودرو ها، از این وضعیت شکایت کرده و خواستار نوسازی آن هستند.

اسکندریان با اشاره به اینکه نرخ کرایه تاکسی برای رانندگان خودرو مقرون به صرف نیست، افزود: امسال افزایشی در کرایه تاکسی ها صورت گرفت که بسیار اندک بود و به ازای هر مسیر ۲ کیلومتری برای هر فرد ۶ هزار ریال و مسیر ۴ کیلومتری ۸ هزار ریال هزینه دریافت می شود و این در حالی است که هر خودرو روزانه تنها ۱۵۰ هزار ریال سوخت مصرف می کند.

شیروان با ۹۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ خراسان شمالی محسوب می شود.

منبع ایرنا

نظرات (0) کلیک ها: 154

هما کلالیان مقدم :ترویج فرهنگ قرانی از اولویت های خانه فرهنگ شهرداری شیروان

خانه فرهنگ شهرداری شیروان با رویکرد ترویج فرهنگ قرانی حرکت می کند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان : خانه فرهنگ شهرداری با رویکرد قرانی و با همکاری مجمع قاریان و حافظان قران کریم شهرستان فعالیت خود را چندیست شروع کرده که تاکنون گام های موثری جهت ترویج فرهنگ قرانی برداشته است.


هما کلالیان مقدم "رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر" گفت : با اشاره به بیاناتی از امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب درباره فرهنگ، به ابعاد وسیع تهاجم فرهنگی دشمن علیه کشور اشاره و اظهار کرد: در هجمه فرهنگی دشمنان ملت ایران آنچه بیشتر مورد توجه است اعتقادات دینی و انقلابی و مبانی اسلامی،است وی ادامه داد: از ما که اکنون نمایندگی مردم را در شورای اسلامی شهر بر عهد داریم انتظار می رود در جهت انجام امورات فرهنگی اقدامات ویژه ای انجام دهیم که به شکر خدا تاکنون نیز گام های خوبی در این جهت برداشته ایم.

 

کلالیان مقدم افزود : باید تمامی اقدامات فرهنگی ما بر مبنی دستورات قرانی باشد و در همین جهت ترویج فرهنگ قرانی در اولویت اقدامات فرهنگی شهرداری شیروان قرار دارد وی درپایان از نگاه ویژه شهردار شیروان و زحمات براتی رئیس مجمع فعالان قرآنی شیروان و مجید نکوئیان از فعالان و حافظان قرانی تشکر کرد.

 

براتی "رئیس مجمع فعالان قرآنی شیروان" در تشریح اقدامات مجمع فعلان قرانی گفت : مجمع فعالان قرآنی که اکنون در خانه فرهنگ شهرداری شیروان مشغول فعالیت ونشر فرهنگ قرآنی می باشد نزدیک بر230 عضو فعال در خانه فرهنگ دارد که در زمینه و کلاس های روخوانی ،تفسیرقرآن کریم ،حفظ،تفسیر مثنوی ، و 2گروه تواشی مشغول فعالیت می باشند وی ادامه داد با توجه به نگاه ویژه ارکان مدیریت شهر بر مباحث فرهنگی به ویژه فرهنگ قرآنی در سال آینده بر نامه های ویژه ای را در دستور کار قرار داریم.


نظرات (0) کلیک ها: 856

زیر مجموعه ها

 • شورا

  جلسه سیصد و پنجم مورخ 94/02/22 شورای اسلامی شهر شیروان

  جلسه سیصد و پنجم مورخ 94/02/22 شورای اسلامی شهر شیروان با حضور اعضاء محترم و شهردار محترم در محل دفتر شورای اسلامی رأس ساعت 15 با تلاوت الله مجید آغاز گردید و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات ذیل اتخاذ گردید.

  1-    در پاسخ به درخواست آقای حسن ابراهیم زاده مقرر شد به دلیل فقدان مصوبه هزینه و تأمین اعتبار در بودجه شهرداری و ضعف مالی و نبود اسناد مالکیت خرید منتفی و مغایر بودجه و ضوابط ابلاغی خواهد بود.

  2-    در پاسخ به درخواست مورخه 94/2/22بشماره 3/43/161رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره3 شیروان مبنی برمساعدت در هزینه احداث در واحد 500متری در حاشیه بلوار در جلسه مطرح و مقرر شد مطابق ذیل ماده 181 قانون برنامه پنجم و توصیه اکید استاندار محترم در خصوص بدهی ادارات و سازمانها محاسبات و تغییر کاربری و غیره از محل تبصره ندارد مد نظر قرار گیرد.

  3-    اصلاحیه دفترچه عوارض محلی شیروان در سال94 با حضور شهردار مورد بررسی قرار گرفت و پس از اصلاحات ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

  الف) با عنایت به اینکه عوارض تغییر کاربری در سایر عوارض لحاظ گردیده است مقرر شد عوارض اضافه شده مانند ارزش افزوده تغییر کاربری خدمات آتش نشانی و فضای سبز حذف گردید .

  ب)مقرر شد طبق قانون ضریب ارزش افزوده ملک ناشی از تعریض 3/1(یک سوم) محاسبه گردد.

  ج) مقرر شد عوارض استفاده از کاربری غیر مرتبط در فضای ورزشی 7/0و بهداشتی3/0 محاسبه گردد.

  د) مقرر شد در قسمت راهنما تبصره9 بشرح ذیل درجه گردد در مجتمع های چند واحدی در تمامی کاربری ها مشاعات مجتمع از قبیل راه پله راهرو و آسانسور تراکم عوارض محاسبه نشود.

   جلسه رأس ساعت22 با صلوات به پایان رسید.

 
 
 

زبان سایت

پل ارتباطی مردم با ما

 

تابلو اعلانات


 

1233215 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز381
mod_vvisit_counterدیروز727
mod_vvisit_counterاین هفته2809
mod_vvisit_counterهفته قبل2502
mod_vvisit_counterاین ماه13169
mod_vvisit_counterماه گذشته20911
mod_vvisit_counterکل بازدیدها587266

بازدیدکننده جاری : 6
آدرس آی پی : 3.227.252.191
,
امروز : 28, فوریه, 2020

ساعت

اوقات شرعی

 

طراحی سایت و اجرا : ایراکد