ساعت:

23:39

تاریخ:

29 اسفند 1401

شهرداری شیروان

روابط عمومی: پیام مشترک رییس شورا و شهردار در گرامی داشت هفته بسیج

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان: با احترام، سالروز فرمان تاریخی رهبر کبیر و بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج (ارتش 20 میلیونی) در ۴ ‌آذرماه سال ۱۳۵۸ که زمینه ساز تشکیل سازمان مردمی و پرافتخار و حماسه‌ساز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گردید، بر همگان مبارک باد.

 

 

 

هما کلالیان مقدم”رییس شورای اسلامی شهر شیروان” و جعفر بورنگ”شهردار شیروان”؛ طی پیام مشترکی، هفته بسیج را گرامی داشتند.

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بسیج؛ مدرسه عشق است. امام خمینی(ره)

 

بسیج به معنى حضور و آمادگى در همان نقطه‌اى است که اسلام و قرآن و امام زمان ارواحنا له فداه و این انقلاب مقدّس به آن نیازمند است. مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)

با سلام؛

با احترام، سالروز فرمان تاریخی رهبر کبیر و بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج (ارتش بیست میلیونی) در ۴ ‌آذرماه سال ۱۳۵۸ که زمینه ساز تشکیل سازمان مردمی و پرافتخار و حماسه‌ساز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گردید، بر همگان مبارک باد.

فرمان حضرت امام(ره) در تأسیس بسیج و فرمایشات آن رهبر فرزانه باعث گردید که جوانان با ایمان و پرشور این آب و خاک با تمام وجود و با رشادت‌های وصف ناشدنی در دفاع از میهن اسلامی همه سختی‌ها و ناملایمات را به جان خریده و با شجاعتی بی‌نظیر در مقابل تهاجم نظامی استکبار جهانی و در هشت سال دفاع مقدس با فدا نمودن با ارزش‌ترین موهبت الهی که همان جان خود می‌باشد، صفحه بی‌بدیل را در تاریخ اسلام و این کشور رقم زنند، که این شجره طیبه تا به امروز با جوانان برومندش پله‌های پرافتخار علم و فن‌آوری را در تمامی عرصه‌ها، از جمله قله‌های پرافتخار دانش هسته‌ای را فتح کرده‌اند که مایه سربلندی و سرافرازی ملت بزرگ ایران شده است، همچنان ادامه دارد.

احساس مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج است و بسیجیان به بهترین نحو وحدت و همدلی مردم ایرا ن در دفاع از میهن اسلامی را به ظهور رسانده‌اند. بسیج مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است و این مفهوم در کلام مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) نیز به زیبایی متجلی شده است: “بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدّس، میان افراد ملت است. همه میدان هایى که بسیج در آن حضور پیدا کرده است، میدان هاى ملى است؛ میدان هاى مربوط به همت ملت – مثل میدان دفاع مقدّس، میدان سازندگى و خدمات عمومى است. هیچ‌ وقت کشور، از یک مجموعه عظیمى که از بهترین فرزندان کشور و با این خصوصیات تشکیل شده است، بى‌نیاز نیست.”

حماسه آفرینی‌ها و فداکاری‌های بسیج تنها محدود به دوران دفاع مقدس نبود و در تمام دوران حیات پر برکت انقلاب اسلامی حضور این نهاد ارزشمند مردمی مشهود است و بسیج در تمامی افتخارات نظام جمهوری اسلامی سهیم بوده و بسیجیان در تمامی عرصه‌های علمی و فکری و دفاع از ارزش‌های والای انقلاب همواره الگو و پیشگام بوده‌اند.

بسیجیان شهرداری شیروان”پایگاه مقاومت بسیج اداری حبیب بن مظاهر” نیز همپای سایر اعضای این شجره طیبه در تمامی دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حفظ و حراست از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی کوشیدند و در سنگر خدمت به میهن و ملت نیز پیشتاز هستند.

اینجانبان هفته بسیج و سالروز تأسیس این نهاد مقدس را به تمامی بسیجیان دریادل بویژه بسیجیان مدیریت شهری شیروان تبریک می گویم و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

هما کلالیان مقدم                                                               جعفر بورنگ

رییس شورای اسلامی شهر شیروان                                          شهردار شیروان