ساعت:

3:44 ب.ظ

تاریخ:

28 تیر 1403

شهرداری شیروان

کلالیان مقدم و بورنگ: این انقلاب بی نام امام خمینی(ره) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان: انقلاب اسلامی، یادگار بزرگ برجای مانده از خمینی(ره) عزیز است، انقلابی که مقدمه ای برای رستاخیز جهانی دنیای اسلام شد و امروز چون گذشته در سایه رهبری خلفی صالح، فرزانه و بزرگوار امام خامنه ای(مد ظله العالی) در اوج بالندگی و افتخار خود به سر می برد.

 

 

 

جعفر بورنگ”شهردار شیروان و عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان شیروان” و هما کلالیان مقدم”رییس شورای اسلامی شهر شیروان” طی پیام مشترک؛ به مناسبت فرا رسیدن سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین 15 خرداد، با آرمان های انقلاب و امام(ره) تجدید پیمان نمودند.

 

 

متن پیام:

بسم الله الرحمن الرحیم

«انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به عنوان اعجاز قرن آن چنان با نام و یاد امام راحل (ره) عجین شده است که به فرموده مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، این انقلاب بی نام و نشان او در هیچ جای جهان شناخته شده نیست. »

انقلاب اسلامی یادگار بزرگ برجای مانده از خمینی(ره) عزیز است، انقلابی که مقدمه ای برای رستاخیز جهانی دنیای اسلام شد و امروز چون گذشته در سایه رهبری خلفی صالح، فرزانه و بزرگوار در اوج بالندگی و افتخار خود به سر می برد. بار دیگر آوای روح بخش یاد و خاطره احیاگر اسلام ناب محمدی (ص)، پیام آور عدالت و آزادگی، بیدارگر بزرگ قرن، مظهر تمامی خوبی ها و مهربانی ها، معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) که در آمیخته با عطر شهیدان قیام الهی 15 خرداد است، در جای جای میهن عزیزمان طنین انداز شده است.

تاثیر امواج خروشان انقلاب رهایی بخش و اسلامی امام راحل، اکنون مرزهای بیکران انقلاب اسلامی را در نوردیده و در منطقه و جهان اسلام، موجی از آگاهی و بیداری را پدید آورده است که ملل آزاده کشورهای مسلمان با الگو قرار دادن روح آزادی خواهی این پیر فرزانه و با اتکا به توفیق الهی، زنجیرهای سلطه جهانخواران را پاره کرده و به سوی آزادی، هویت و استقلال پرمی گشایند.

قیام پانزدهم خرداد نیز به عنوان نقطه آغازین قیام ملت شریف ایران بر علیه حکومت مستبد طاغوت، آن چنان در تارک تاریخ انقلاب می درخشد که حضرت امام خمینی(ره) ،انقلاب را از چشمه خون رنگ 15 خرداد می دانستند. قیام پانزدهم خرداد ، قیام حق طلبانی بود که فریاد آزادی و آزادی خواهی سرداده بودند و حکومت استبدادی پهلوی را آن چنان منفعل کردند که این قیام، سرلوحه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شد. حضرت امام خمینی(ره) در حالی برای همیشه این روز را در تاریخ ایران اسلامی، عزای عمومی اعلام کردند که به راستی 15 خرداد، مبدأ نهضت اسلامی مردم ایران لقب گرفت.

اینجانبان با بزرگداشت و ادای احترام به روح بلند و ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای گرانقدر قیام خونین 15 خرداد که نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود، امیدواریم ملت سرافراز ایران اسلامی به خصوص مردم متدین و همیشه در صحنه دارالمصلین شیروان، ضمن تجدید پیمان با آرمان های والای شهیدان و امام راحل(ره) و با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات خود در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیافزایند.