ساعت:

6:31 ب.ظ

تاریخ:

26 فروردین 1403

شهرداری شیروان

رییس شورای اسلامی شهر و شهردار شیروان: کتاب همان چراغ هدایت است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان: کتاب، محدود به ورقهای کاغذ نیست بلکه زنده است و حیات دارد. گاهی کلامی از دل آن برمی خیزد که ساختار و شیوه زندگی انسان را متحول می سازد؛ در حقیقت، کتاب همان چراغی است که مشعل هدایت انسان می شود. هر کتابی و هر صفحه ای اگر چه روشنگر تمام دانستنی های خلقت نمی شود اما به قدر برداشتن گامی در مسیر رشد، تاثیر گذار است.

 

 

 

هما کلالیان مقدم”رییس شورای اسلامی شهر شیروان” و جعفر بورنگ”شهردار شیروان” در پیامی ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، کتاب را چراغ هدایت انسان برای یافتن مسیر راستین و اصیل انسانی دانست.

 

 

متن پیام:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب؛

در دنیای امروز و در پیچ و خم زندگی نوع بشر، موضوعاتی وجود دارند که به نوعی تکامل بخش، راهگشا و به مثابه یک چراغ، روشنگر فضای پیش روی ما هستند. چراغی که اگر چه روشنگر تمام سایه های ایجاد شده بر زندگی مدرن ما نیست اما راهنمایی بی بدیل برای یافتن مسیر راستین و اصیل انسانی است .

کتاب، محدود به ورقهای کاغذ نیست بلکه زنده است و حیات دارد. گاهی کلامی از دل آن برمی خیزد که ساختار و شیوه زندگی انسان را متحول می سازد؛ در حقیقت، کتاب همان چراغی است که مشعل هدایت انسان می شود. هر کتابی و هر صفحه ای اگر چه روشنگر تمام دانستنی های خلقت نمی شود اما به قدر برداشتن گامی در مسیر رشد، تاثیر گذار است. به راستی اهمیت کتاب تا بدانجاست که خداوند آیه های رحمت خود را در دل مصحفی ارزشمند و در قالب معجزه ای راهگشا بر نبی خود نازل کرده و همگان را به پیروی از آن دعوت می نماید و مژده می دهد که یکی از دو شاخه متضمن سعادت جامعه این کتاب است. جامعه ایرانی از دیرباز توجه ویژه ای به مقوله ی کتاب داشته و مطالعه، خواندن و دانستن همواره در نزد آنان امری تعالی بخش به شمار می آمده است.

اگر چه امروزه قدری از آن دغدغه های لازم برای مطالعه کتاب فاصله گرفته ایم، اما توجه داشته باشید که همواره مذهب و مکتب ما سفارش کرده است که مسلمانان همواره از کودکی تا پیری باید به دنبال علم اندوزی باشند. از این جهت نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه ، موضوعی است که توجه همگان را می طلبد و با توجه به متون دینی ارزشمند، کتب تاریخی و ادبی برجسته و نیز کتاب های دانشمندان فعلی ایران و دنیا شاید لازم ترین فرهنگی که بواسطه آن می توانیم به بهبود زندگی خود و اطرافیان مان کنیم مطالعه و کتابخوانی است.

لذا میزان بهره برداری ما از کتاب و آشتی ما با این یار مهربان و توجه به مفاهیم آن، نسبت ما با توسعه را مشخص خواهد کرد و امیدواریم ساکنان شهر فرهنگی شیروان توجه به مطالعه و کتابخوانی را همواره سر لوحه زندگی خود قرار دهند.

 

              هما کلالیان مقدم                                                           جعفر بورنگ

   رییس شورای اسلامی شهر شیروان                                                شهردار شیروان