ساعت:

9:23 ب.ظ

تاریخ:

27 تیر 1403

شهرداری شیروان

سیداحمد اکبرپور: تعرفه عوارض و بهای خدمات در مسیر اداری قانونی خود قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان: عوارض و بهای خدمات، اصلی ترین منبع درآمدی و ممر تأمین و تحقق بودجه سالانه شهرداری ها می باشد، که همه ساله بنا به مقررات قانونی، از سوی شهرداری هر شهر با مدت های فکر و عمل کارشناسی، جهت بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال می گردد .

 

 

 

سیداحمد اکبرپور”معاون مالی شهرداری شیروان” گفت: لایحه تعرفه عوارض محلی و بهای خدمات سال 94 شهرداری شیروان نیز همچون سنوات گذشته در فرجه قانونی و به منظور بررسی و تصویب نهایی تقدیم شورای اسلامی شهر شد ه است. امسال با فکر و عمل کارشناسی و بهره گیری از تجربیات سنوات گذشته و با ملاک قراردادن قوانین جاری که بعضی به عنوان قانون جدید نیز محسوب می شوند، تخصصی تر و جامع تر عمل نمودیم و لایحه مربوطه را در چارچوب بهتر و کامل تری تهیه و تدوین گردید.

 

 

معاون مالی شهرداری شیروان از دقت و سعه صدر جعفر بورنگ”شهردار شیروان”، همکاری معاونت ها، پرسنل امور مالی، پرسنل واحد درآمد، پرسنل واحد شهرسازی و همه دست اندرکاران تهیه این لایحه هم تشکری داشت و ادامه داد: شاید در لایحه مزبور شاهد تغییرات احتمالی باشیم. آن چه مطمح نظر بوده، در راستای حمایت و ترغیب شهروندان به ساخت و ساز قانونی بوده و نیز بسته های تشویقی در محدوده بافت های فرسوده هم ملاک عمل شهرداری خواهد بود.

 

 

اکبرپور افزود: در اصلاح و رفع ابهامات کوشیده ایم و در خصوص متن تعرفه عوارض، ساده‌سازی و قابل فهم کردن شیوه محاسبه عوارض، پیش‌بینی موارد مسکوت در تعرفه سنوات قبل، پیش‌بینی تمهیدات لازم برای اجرای تکالیف شهرداری مقرر در قانون برنامه پنجم توسعه، قوانین اخیر که اجرایی شده، ادغام مواد مشابه در موادی از لوایح قبلی، فراهم نمودن بستر تسهیل و تسریع فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها و پاسخگویی به مراجعان و اتخاذ تمهیدات لازم برای تضمین تحقق مطالبات شهرداری از جمله اصلی‌ترین محورهای کاری تیم تهیه و تدوین لایحه عوارض و بهای خدمات شهرداری شیروان و نیز برنامه های سال 1394 این نهاد عمومی بوده است.

 

 

این مقام مسئول از انتشار لایحه تعرفه عوارض محلی و هزینه خدمات سال 94 شهرداری شیروان، پس از تصویب در شورای اسلامی شهر و تأئید مراجع قانونی بعدی آن، علاوه بر چاپ در نشریات محلی، عندالإمکان به صورت کتابچه برای اطلاع عموم نیز خبر داد و در پایان بیان نمود: عوارض و بهای خدمات، اصلی ترین منبع درآمدی و ممر تأمین و تحقق بودجه سالانه شهرداری ها می باشد، که همه ساله بنا به مقررات قانونی، از سوی شهرداری هر شهر با مدت های فکر و عمل کارشناسی، جهت بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال می گردد.