ساعت:

9:59 ق.ظ

تاریخ:

25 تیر 1403

شهرداری شیروان

فراخوان طراحی المان‌های نوروزی شهرداری شیروان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان: جعفر بورنگ”شهردار شیروان از آغاز فراخوان طراحی المان‌های نوروز 94 به منظور ساخت و جانمایی در معابر شهری خبر داد.جعفر بورنگ اظهار کرد: هدف از اجرای این فراخوان مشارکت هنرمندان و شهروندان در امر زیباسازی و نشاط‌بخشی به شهر در ایام نوروز است.


وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌های المان نوروزی خود را در قالب ماکت یا به صورت سه‌بعدی تا پنجم بهمن سال‌جاری به شهرداری شیروان واحد روابط عمومی ارائه کنند.

 


شهردار شیروان گفت: اولویت پیشنهادی طرح‌ها و ایده‌های هنرمندان در این فراخوان، توجه به نمادهای سنتی و آئین‌های بومی و محلی و فرهنگ مردم در ایام نوروز است که هنرمندان باید در قالب المان طراحی کنند.

وی اظهار داشت: المان‌های شهری به عنوان عاملی مهم در حمایت از هویت شهر، و شاداب‌سازی روحیه انسانی کاربرد دارد و می‌توان گفت، این المان‌ها حس شعف و شادمانی را در محیط شهری ایجاد می‌کنند.

 

 

شهردار شیروان با اشاره به اینکه، نیاز به فضاهای پرمعنا و زیبا در محیط‌های شهری بیش از پیش احساس می‌شود، گفت: لازم است تا با بهره‌گیری از هنر در ایجاد چنین فضاهایی روحیه شهروندان تلطیف شود که استفاده از المان‌های شهری یکی از این راهکارهاست.

 

 

جعفر بورنگ تصریح کرد: المان‌های شهری علاوه‌ بر داشتن جنبه تاریخی و هویتی شهر باید سبب شور و نشاط، ارتقای کیفیت و سرزندگی فضای شهری شود.