سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد

 

منوی اصلی


ارتباط با شهردار

 

 

شاهرخ شاهرخی شیروان

 شهردار

پیگیری فرم ارتباط با شهردار

پیوند ها

 
 
 

نورانی مقدم:برگزاری کارگاه آموزشی آشنائی با سایر درآمدهای شهرداری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان:دوره آموزشی آشنائی با سایر درآمدهای شهرداری در بعد از ظهر دوشنبه دهم شهریور ماه 93 با حضور مدیران و کارشناسان مربوطه در محل خانه فرهنگ شهرداری برگزار شد.


 

 

 

عبدالرضا نورانی مقدم"مدیر امور اداری و کارگزینی شهرداری شیروان"گفت:باتوجه به لزوم شناخت کامل تر منابع درآمدی شهرداری و به روز رسانی اطلاعات شاغلین در شهرداری در مباحث گوناگون با اولویت امور وظیفه ای به تبع آن فراهم شدن امکان جذب و وصول کلیه حقوق شهرداریها،دوره آموزشی آشنایی با عوارض ،بهای خدمات و سایر درآمدهای شهرداری در دهم شهریور ماه 93 و در محل خانه فرهنگ شهرداری برگزار شد.

وی افزود:امیدواریم با برگزاری سلسله دوره های آموزشی برای طیف های هدف،علاوه بر دانش افزایی مدیریت و کارکنان ،موجبات تسریع در احقاق حق این نهاد عمومی و سوق پیدا نمودن در عدم تکیه بر درآمدهای عوارضی و حرکت به سوی درامدهای پایدار فراهم شود و از نگاه دیگر:با کسب به روز علوم مختلف در فراهم شدن بستر تسریع در امورات ارباب رجوع و کاهش بوروکراسی و هم عدم سردرگمی در مراجعات حضوری و ... گام موثری برداشته شود.

نظرات (0) کلیک ها: 981

رصد پروژه ها و اقدامات عمرانی در نگاه ارکان مدیریت شهری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان: اوایل صبح دهم شهریور ماه 93 پروژه ها و اقدامات خدماتی و عمرانی زیرنگاه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شیروان بود تا روند اجرائی آن رصد شود.


 

 

 

رجائی"مسئول واحد عمران شهرداری شیروان" و حیدری"معاون خدمات شهری شهرداری شیروان" تیم نظارتی مدیریت شهری را همراهی و حسب مورد، گزارش اقدامات خدماتی و عمرانی را ارائه و نظرات کارشناسی تبادل گردید.

آرین فرد - روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان - گفت: در این بازدید دو ساعته بورنگ"شهردار شیروان"؛ ارونقی، شاهرخی، حسین پور، محمد زاده قانعی و کلالیان مقدم"اعضای شورای اسلامی شهر شیروان" حضور داشتند، که اعضای شورای اسلامی شهر شیروان از حسن اجرای مصوبات شورا اطمینان خاطر کسب و در راستای رسالت نظارتی و مشورتی خویش، ارشادات لازم را ابلاغ و شهردار شیروان نیز دستورات لازم را مع الواسطه مسئولین حاضر واحدهای مرتبط به نیروهای ستادی ابلاغ نمود.


 

 

 

 

 

 

آرین فرد ادامه داد: در حاشیه این بازدید و با جلب نظر توأم ارکان مدیریت شهری، نیروهای کارگری شاغل در معدن و کارخانه آسفالت مورد تشویق قرار گرفتند و اعضای شورای اسلامی شهر شیروان به توزیع اقدامات و خدمات شهری در کلیه مناطق با اولویت بندی لازم تأکید و به بهره مندی آحاد مردم از آیتم های توسعه و آبادانی اشاره نموده و ابرازامیدواری شد، پیش بینی های لازم مدیریتی، بودجه ای و اعتباری برای پروژه های در نظر آتی صورت و اقدامات دیگری ان شاالله نیز آغاز شود.

 

 

 

 

 


نظرات (0) کلیک ها: 1033

برگزاری دوره آموزشی مقررات حمل و نقل درون شهری و حومه

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان؛ در ادامه برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی هدف برای مدیران و کارکنان شهرداری، دوره آموزشی مقررات حمل و نقل درون شهری و حومه در محل خانه فرهنگ شهرداری برگزار شد.

 

عبدالرضا نورانی مقدم" مدیر امور اداری و کارگزینی شهرداری شیروان" گفت: دوره آموزشی مقررات حمل و نقل درون شهری و حومه با حضور مدیرعامل و کارکنان سازمان حمل و نقل همگانی شهر شیروان و حومه، مسئول واحد ترافیک و سایر کارکنان شهرداری اعم از واحدهای حقوقی، اداری و ... در محل خانه فرهنگ شهرداری در تاریخ نهم شهریور 93 برگزار گردید.


 

 

 

وی افزود: عبدالرضا عباس زاده، تدریس دوره مزبور و کارگاه های هدف در تبیین قوانین را بر عهده دارد.

نظرات (0) کلیک ها: 813

نهادینه کردن فرهنگ حقوق و قانون مداري با تهیه بانک قوانین و مقررات

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان؛ به منظور تسهیل دسترسی بیشتر و به هنگام تر مدیران و کارکنان مدیریت شهری شیروان به لوایح، مصوبات و قوانین، طراحی، تدوین و تهیه بانک اطلاعات قوانین با هدف نهادینه کردن فرهنگ قانون مداری آغاز شد.

 

مسعود الهی"معاونت شهرداری شیروان" ضمن اشاره بر لزوم دانش افزائی به روز مدیران و کارکنان برای خدمت رسانی صحیح تر، گفت: در پی نشست های اداری مرتبط با حوزه خدمات رسانی صحیح به مردم در دستگاه های اجرائی و بررسی ساز و کارهای مربوطه و دیده شدن لزوم تهیه بانک اطلاعات قوانین و نگاه ویژه فرمانداری شهرستان، شورای اسلامی شهر و شهردار شیروان بر ایجاد بانک اطلاعات حقوقی(مدنی/جزائی مشتمل بر لوایح، مصوبات و ...)، این شهرداری طراحی، تدوین و تهیه یک بانک اطلاعات جامع قوانین را برای مجموعه مدیریت شهری شیروان آغاز نمود.

الهی افزود: یکی دیگر از برنامه هائی که در شهرداری می باشد، نشست های شوراي حقوقي و عندالزوم اقدامات كميسيون استعلامات با هدف رفع ابهامات احتمالي و وحدت نظر در برداشت از قوانين و مقررات بود که امیدواریم با تهیه بانک اطلاعات جامع قوانین، کمیسیون استعلامات بار کاری کمتری داشته باشد و در راستای نهادینه شدن فرهنگ حقوق و قانون مداری بیش از پیش، از ابتدای سال جاری اقدامات گوناگونی از طریق واحد حقوقی شهرداری در حال اجراست، منجمله: انطباق پيش نويس كليه بخشنامه ها و شيوه نامه هاي مدنظر كه داراي بار حقوقي مي باشد با قوانين و مقررات ملاك عمل، تحليل اطلاعات و آمار دعاوي مطروحه در شهرداری به منظور پيشگيري از طرح دعاوي عليه این نهاد عمومی یا به حداقل رساندن دعاوی و شکایت، تشکیل کارگاه ها و دوره های آموزشی مرتبط با قانون شهرداری ها و سایر قوانین موضوعه مرتبط با مدیریت شهری و حضور فعال و مؤثر مدیران و پرسنل در جلسات مختلف حقوقی و اداری به منظور تبيين برنامه ها و استماع گزارش عملكرد، تلاش در رفع کاستی ها و موانع احتمالی واحدها ناشی از عدم اطلاع به موقع از قوانین، تأکید بر تلاش در پاسخگويي مستدل، به هنگام و متقن به مكاتبات، تصریح در كاهش مدت زمان پاسخگويي به مكاتبات واصله و حتی سئوالات مطروحه از سوی مردم.

معاون شهرداری شیروان ادامه داد: مقوله «شهروندی» وقتی تحقق می‌یابد که همه افراد یک جامعه از کلیه حقوق مدنی و ... برخوردار باشند و همچنین به فرصت‌های مورد نظر زندگی از حیث اقتصادی و اجتماعی دسترسی آسان داشته باشند و یکی از موضوعات مهم در حقوق شهروندی؛ بحث رابطه حقوق شهری، زندگی شهری و مدیریت شهری است. چنانچه نظام «مدیریت شهری» را شامل فرایندهای سیاست گذاری، برنامه ریزی، هماهنگی، سازماندهی و نظارت بر اداره امور شهر و شهرداری بدانیم و نظام حقوق شهری را به مثابه روند قانونمند کردن فرآیندهای چندگانه نظام مدیریت شهری و نیز قانون مدار نمودن وظایف و تکالیف متقابل و دو سویه شهرداری به شهروند محسوب کنیم، که هدف آن به سامان کردن زندگی شهری و فعالیت‌های شهرداری و شهروندان است، به خوبی اهمیت نقش و جایگاه نظام حقوق شهری در مدیریت شهری و نیز رابطه و نسبت مدیریت شهری و حقوق مشخص می‌شود. در این میان سهم و نقش شهرداری که حلقه پیوند و اتصال نظام مدیریت شهری و نظام حقوق شهری است، اهمیت خاصی دارد، بنابراین؛ نگاه ویژه خود را معطوف به نهادینه کردن فرهنگ حقوق و قانون مداری نموده ایم.

 مسعود الهی در پایان، ضمن یادآور شدن پاره ای از چالش های موجود در مدیریت شهری همچون: عدم تدقیق حقوق و تکالیف متقابل شهروندان و شهرداری، عدم حضور شهروندان در فرآیند تهیه، بررسی و تصویب برنامه‌های توسعه شهری (طرح‌های جامع، تفصیلی و ... ، فقدان یا عدم آگاهی از راهکارهای جلب مشارکت‌های شهروندی، فقدان مدیریت واحد شهری، بیان داشت: در این عرصه با منظومه‌ای از علل و عوامل و نیروها و حتی دلایلی سر و کار داریم که هر کدام به سهم و نوبه خود در شکل گیری این چالش‌های حقوقی و ... دخیل هستند و به هر حال امیدواریم؛ در راستای آشنایی هر چه بیشتر و دسترسی آسان کلیه شهروندان به قوانین و مقررات، بانک اطلاعات قوانین و مقررات را پس از راه اندازی، الکترونیکی نیز نموده، تا هدف غایی از طراحی این بانک اطلاعاتی، که همانا آشنایی عموم مجریان، مدیران شهری، متولیان و شهروندان از مصوبات و قوانین موجود و حاکم و اشاعه و ارتقاء سطح دانش حقوقی عموم مردم می‌باشد، محقق شود.

نظرات (1) کلیک ها: 999

تشکر ارکان مدیریت شهری طبس گلشن از مردم و شورای اسلامی شهر شیروان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان؛ در پی ابراز همدردی شورای اسلامی شهر شیروان با مردم طبس گلشن و بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای تهران طبس، ارکان مدیریت شهری طبس گلشن از مردم و شورای اسلامی شهر شیروان قدردانی نمود.

آریان فرد" روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان" گفت: چندی پیش با انتشار خبر غم بار سقوط هواپیمای مسیر تهران به طبس گلشن، شورای اسلامی شهر شیروان به نمایندگی از اعضاء و نیز به نیابت از مردم درالمصلین شیروان طی پیامی، همدردی صمیمانه خود و مردم همنوع دوست شیروان را با بازماندگان درگذشتگان این حادثه سقوط هواپیمای مسافربری که در نزدیک فرودگاه مهرآباد در غرب تهران بوقوع پیوست بود، ابراز و سفر از دست رفته گان حادثه به دیار باقی را تسلیت و تعزیت گفت و از پروردگار متعال برای متوفیان این سانحه رحمت الهی و بهشت برین را مسألت و برای بازماندگان نیز صبر جمیل و بردباری را خواستار شد.

 

وی افزود: ارکان مدیریت شهری طبس گلشن اعم از شهردار و شورای اسلامی شهر طبس گلشن در پی ابراز همدردی واصله، طی پیامی، از مردم و شورای اسلامی شهر شیروان قدردانی نمودند.

متن پیام شهردار و شورای اسلامی شهر طبس گلشن:

 


نظرات (0) کلیک ها: 978
 
 
 

زبان سایت

پل ارتباطی مردم با ما

 

تابلو اعلانات


 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز44
mod_vvisit_counterدیروز810
mod_vvisit_counterاین هفته44
mod_vvisit_counterهفته قبل4996
mod_vvisit_counterاین ماه12637
mod_vvisit_counterماه گذشته13716
mod_vvisit_counterکل بازدیدها388371

بازدیدکننده جاری : 10
آدرس آی پی : 34.228.143.13
,
امروز : 24, فوریه, 2019

ساعت

اوقات شرعی