ساعت:

9:39 ق.ظ

تاریخ:

1 مرداد 1403

شهرداری شیروان

9 شهریور شهرداری شیروان میزبان برپایی آیین سیاه پوشی شهر است.

9 شهریور شهرداری  شیروان میزبان برپایی آیین سیاه پوشی شهر است.

 


به گزارش واحد خبر روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری شیروان

در نشست ستاد برنامه ریزی و هماهنگی مراسم استقبال از محرم و آیین سیاه پوشی  شیروان که صبح امروز بنا به دعوت اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیروان  با حضور اعصای شورای اسلامی ، معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری  ، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، و هیات های مذهبی و نهادهای اجرایی و فرهنگی شهرستان شیروان در محل دفتر شورای اسلامی شهر شیروان برگزار شد بر هر چه بهتر برگزار کردن این آیین توسط مدیران دستگاه های اجرایی تاکید گردید.

در این نشست مهندس ربیعی  معاونت مدیریت توسعه و منابع انسانی شهرداری بهترین شیوه زندگی خانواده ها را تمسک جستن به مکتب امام حسین (ع)  دانست و افزود ما هر چه داریم از مکتب امامان است.

 ربیعی  با اشاره به تلاشهای  دشمنان برای کمرنگ کردن ارزشها،  عنوان کردن : دشمنان به دنبال خاموش کردن  نور ولایت و اهل بیت (ع) هستند که خانواده ها با هوشیاری کامل باید مراقب آن باشند.

مهدی عظیمی مسئول اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیروان  از محرم به عنوان کانون وحدت ، عزت و اقتدار و انسجام  امت اسلامی نام برد و بیان داشت باید از فیوضات ماه محرم استفاده کرد . وی هدف از عزا داری برای امام حسین (ع) را ترویج خط سیدالشهدا (ع) و انقلاب کربلا ذکر کرد و گفت سالار شهیدان درس آزادگی را به ما آموخت و هرگز در دفاع از حق و حقیقت کوتاه نیامد.

حسن اسکندریان عضو شورای اسلامی با تسلیت ایام حسینی از خانواده ها خواست تا با شور بیشتر در مجالس عزاداری امام حسین (ع) شرکت کنند  وی در این نشست اصل فلسفه عاشورا فرهنگ سازی جامعه عنوان کرد . عضو شورای اسلامی شیروان بیان داشت هرگاه امت اسلام با تمسک به آموزه های نهضت حسینی حرکت کرده اند حماسه ای شکوهمند در مقابل چشم جهانیان آفریده اند ، تجربه ارزشمند انقلاب اسلامی بیانگر آن است که تنها راه مقاومت و الگوی موفقیت در برابر مستکبران و زیاده خواهان پیروی از مکتب سرخ عاشورا است و این مهم میسر نمیگردد مگر با حضور پرشکوه مسلمانان  بویزه  شیعیان و منتظران مهدی (عج)